SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ IWONĄ ŻYTKOWIAK

6 października 2020 r. biblioteka oraz szanowni czytelnicy spotkali się z autorką Iwoną Małgorzatą Żytkowiak. Pani Małgosia podczas bardzo miłego spotkania, pełnego ciepła i sympatii mówiła o swoich powieściach. Opowiedziała o nich w sposób bardzo barwny i wciągający, przytaczając anegdoty z życia prywatnego przez co bardziej przemawiały do odbiorców spotkania. Mówiła co stanowiło inspirację do ich napisania, jakie historie z życia codziennego były zalążkiem do stworzenia  danej opowieści. Podkreślała, że kobiety wraz z całą swoją złożonością i emocjami stanowią dla niej materiał do swoich literackich poszukiwań. Bohaterki  w swoich powieściach z reguły umiejscawia na tle historycznych dziejów regionu. Tym tłem historycznym  są dzieje Barlinka i okolic oraz osób tam mieszkających, ponieważ autorka na co dzień tam mieszka i pracuje. Jej książki jak sama podkreślała nie są dla grzecznych dziewczynek, gdyż zawierają one wiele emocji i skłaniają czytelnika do refleksji nad swoim własnym życiem. Czytelnicy, zapraszamy Was do biblioteki, aby zapoznać się z twórczością pani Małgosi i wyrobić swoje własne zdanie o jej pisarstwie.

Opublikowano: 07 października 2020 13:47