Biblioteka zaprasza

10 marca 2020 14:53 | Aktualności

GRUPA "KRASNALI" w BIBLIOTECE

W ładny słoneczny dzień 10 marca do naszej Biblioteki przybyły przedszkolaki z grupy "Krasnoludki" wraz ze swoimi opiekunami. Celem wizyty było zapoznanie się z placówką oraz uczestniczenie w zajęciach literacko - plastycznych przygotowanych dla nich przez bibliotekarzy. Tematem spotkania były książeczki wydawane dla dzieci. Przedszkolaki mogły wysłuchać książeczek dziękowych oraz obrazkowych z niewielką ilością tekstu ale z pięknymi ilustracjami. Miały możliwość także zapoznania sie z teatrzykiem kamishibai. Bibliotekarz zareprezentował im w teatrzyku takie utwory jak: "Groszek" i "O panach palcach" a z książeczek obrazkowych wysłuchały bajeczki pt. "Kłopot" i "W kieszonce" obie autorstwa I. Chmielewskiej. Ważne jest żeby dzieciom czytać, dlatego czytajmy im jak najwięcej, to napewno przyczyni się do lepszego ich rozwoju. Do przeczytanego utworu pt. "Kłopot", przedszkolaki wykonały swoje rysunki, co możemy zobserwować na dołączonych zdjęciach.