Biblioteka zaprasza

05 lutego 2020 13:18 | Aktualności

Warsztaty literacko - plastyczne.

04 lutego Biblioteka gościła u siebie p. Małgorzatę Narożną właścicielkę kluboksięgarni ,,FIKA” ze Szczecina, w której na tysiące sposobów promuje się świetną literaturę dla młodych czytelników, organizuje spotkania z osobistościami ze świata literatury i kultury, pokazuje dobrą książkę w środkach masowego przekazu. Pani Małgosia jest dyplomowaną  księgarką, która za swoją działalność w upowszechnianiu czytelnictwa w 2019 roku otrzymała nagrodę w kategorii upowszechniania czytelnictwa w konkursie "Książka Roku 2019" Polskiej Sekcji IBBY - za integrowanie społeczności lokalnej wokół książki dziecięcej.

W tym dniu odbyły się dwa spotkania, w których uczestniczyli uczniowie klas drugich szkoły podstawowej. Tematem spotkań było rozbudzenie ciekawości czytelniczej wśród dzieci oraz przybliżenie im obrazkowych książek picture book i pop up book. Ilustracje w tych książkach spełniają ważną funkcję, rozwijają dziecięcą wyobraźnię, porządkują pewne wyobrażenia o świecie i otoczeniu, czasem opowiadają historię, edukują i oddziałują na emocje. Wszystkich tych wrażeń doznali uczniowie na spotkaniach z p. Małgosią.