WARSZTATY Z TWORZENIA KOMIKSU I SCENARIUSZA FILMOWEGO

07 października  gościliśmy Zbigniewa Masternaka prozaika, dramaturga, autora scenariuszy filmowych, który przeprowadził warsztaty nt. tworzenia komiksu i pisania scenariuszy filmowych. W pierwszych warsztatach uczestniczyli uczniowie z klas III - V Szkoły Podstawowej w Drawnie. Pisarz zanim przeszedł do części praktycznej, przybliżył dzieciom co to jest komiks i jak go rysować. Rysowanie komiksu okazało się fajną zabawą. Komiksy swoją tematyką miały być związane z naszym miastem. W czasie warsztatów uczniowie poznali krótkie historie komiksowe swoich kolegów. Spośród wszystkich prac cztery najlepsze zostały wyróżnione przez naszego gościa, a wykonawcy zostali obdarowani książkami.

Po warsztatach komiksowych odbyły się warsztaty z pisania scenariusza filmowego dla klas VII - VIII. Po wyjaśnieniu na czym polega pisanie scenariusza, uczestnicy warsztatów podzieleni na grupy, zapisywali swoje pomysły, które później prezentowali. Dziękując za uczestnictwo w warsztatach Zbigniew Masternak zachęcał młodzież do pisania i zapisywania swoich pomysłów. Stwierdził, że bycie scenarzystą jest fajną rzeczą, ponieważ od samego początku ma się wpływ na tworzenie dzieła filmowego.

Pan Zbigniew prezentował swoje opowiadania pod tytułem ,,Kniaź”, w której jako pisarz młodego pokolenia z konsekwencją portretuje Polskę i Polaków.

Opublikowano: 08 października 2019 13:38