Biblioteka zaprasza

23 września 2019 10:38 | Aktualności

Joanna Jax w drawieńskiej bibliotece

19 września br. był szczególną datą dla naszej biblioteki, ponieważ odwiedziła ją Joanna Jax, pisarka której książki są bardzo poczytne w naszej placówce. Bardzo nam miło, że czytelnicy tak licznie przybyli, aby porozmawiać z autorką. Pani Joasia przyjechała do nas z Olsztyna. Zanim zaczęła pisać wcześniej pracowała w korporacji. Zadebiutowała w 2014 r. książką pt. ,,Dziedzictwo von Becków”. Dwukrotnie wyróżniona została przez czytelników na najlepszą wzruszającą książkę, w 2014 na Festiwalu ,,Pióro i Pazur” w Siedlcach oraz w 2016 była laureatką ,,Wawrzynu” Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. Wiemy, że Joanna Jax to pseudonim, który nie jest jedynym ponieważ możemy odnaleźć jej twórczość także jako Patrycja May. Tematem spotkania była prezentacja nowego cyklu powieściowego autorki, który będzie nosił tytuł ,,Prawda zapisana w popiołach”, a z pierwszym tomem możemy się już zapoznać od 24 września, ponieważ od tego dnia będzie w sprzedaży. Dużo autorka opowiadała o swoim trzytomowym cyklu powieści pod wspólnym tytułem ,,Ziemia ludzi zapomnianych”, których akcja rozwija się na kresach wschodnich, poprzez wywózkę do Kazachstanu i powrót przez Iran do Polski. Ten cykl powieści powstał m.in. dzięki temu, że autorka pracuje jako wolontariuszka w Fundacji dla Rodaka. Miała napisać kilka reportaży poświęconych zsyłkom do Kazachstanu, a na prośbę członków fundacji powstał cały cykl powieściowy o tej tematyce. Mimo, że w książce jest fikcja, to wiele wątków jest opartych na wspomnieniach rodaków, którzy sami doświadczyli losu przesiedleńca do Kazachstanu. Dziękujemy pani Joasia za miły i sympatyczne spotkanie, wierzymy że autorka bardzo skutecznie zachęciła czytelników aby sięgać i czytać książki jej autorstwa.