SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAGDALENĄ ZARĘBSKĄ

12 grudnia 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Drawnie miało miejsce spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej w Drawnie, wraz z opiekunkami- Panią Izabelą Kowalczyk i Dorotą Konopelską. Pani Magdalena jest autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka we Wrocławiu. W 2008 roku opowiadaniem ,,Czterdzieści razy Wrocław” wygrała konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich we Wrocławiu. Jej książka ,,Kaktus na parapecie”, w 2012 roku była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego, a obecnie jest lekturą przerabianą w klasach czwartych. Ta książka była głównym tematem spotkania autorki z uczniami. W książce ,,Kaktus na parapecie” bohaterowie książki cofają się do roku 1979. Czytelnik może się z niej dowiedzieć, jak wyglądało życie czterdzieści lat temu w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, które uczniowie znają tylko z opowieści swoich dziadków lub rodziców. Dzięki prezentacji przygotowanej przez pisarkę dzieci mogły zobaczyć kartki na żywność jak wyglądały fartuszki i zeszyty szkolne, puste sklepy, budka telefoniczna, pochody pierwszomajowe, gra w kapsle, saturator oraz trzepaki, które były miejscem zabaw dla dzieci. Dowiedziały się również, że od tamtego czasu wyginęło wiele zawód jak np. mleczarz czy telefonistka. Nie tylko prezentacją autorka umilała czas uczniom, ale także przygotowanymi przez siebie zabawami i kalamburami. Dzieci bardzo żywo reagowały na wiadomości o tamtym okresie i same dzieliły się swoimi informacjami o tamtym okresie.

Biblioteka informuje, że zakupiła książki Pani Magdy i nie długo będzie je można wypożyczać w naszej placówce.

Opublikowano: 15 grudnia 2017 12:06