SPOTKANIE Z MAGDĄ OMILIANOWICZ

Magda Omilianowicz- dziennikarka, reporterka, autorka artykułów i książek o tematyce społecznej i podróżniczej, 23 listopada 2017 r., była gościem drawieńskiej biblioteki. W tym dniu odbyły się dwa spotkania. Pierwsze o 1245, adresowane było dla uczniów byłego gimnazjum, skorzystały z niego dwie klasy, wraz z opiekunem Elżbietą Koziorowską i bibliotekarką Dorotą Konopelską. Na tym spotkaniu reporterka podzieliła się z młodzieżą informacjami o ciekawych ludziach, do których dotarło jej się dotrzeć  w swojej pracy dziennikarskiej. Jak sama mówi ma dar spotykania na swojej drodze ludzi niezwykłych, pełnych pasji i tacy są bohaterowie jej reportaży. W jej książkach- ,,Kalejdoskop”, Pod podszewką świata”, ,,Przekraczające granice” znajdziemy galerię ludzi zaangażowanych, w to co robią w swoim życiu. Na spotkaniu młodzież miała okazję poznać niektórych z nich, m.in.- Adama Karkosza- podróżnika, grotołaza, wspinacza, poliglotę, właściciela tytułu Ekscelencji i Zasłużonego dla Fotografii Światowej, Maksa Skrzeczkowskiego- podróżnika, fotografa i animatora kultury, Magdalenę Kozak- uzależnioną od adrenaliny lekarkę, która była na dwóch misjach w Afganistanie oraz panią Teresę, 82- letnią panią podróżującą po świecie autostopem, która bez większego grosza zwiedziła cały świat. Młodzież z uwagą wysłuchała autorkę oglądając jednocześnie pokaz multimedialny przygotowany przez autorkę. Dziennikarka stwierdziła na koniec spotkania, że jej praca może stanie się dla nich inspiracją przy wyborze ich własnej drogi życiowej i pomoże w wyborze zawodu na przyszłość.

Drugie spotkanie odbyło się o godzinie 1700, w sali biesiadnej DOK, to spotkanie adresowane było, do osób dorosłych. Jak zawsze nie zawiedli nas, nasi czytelnicy i przyjaciele biblioteki, którzy zawsze odpowiadają na nasze zaproszenia, bardzo im za to dziękujemy. Na tym spotkaniu pani Magda zaczęła od swoich początkach w pracy, gdzie jako młoda dziennikarka miała możliwość rozmowy z okrutnym mordercą Leszkiem Pękalskim. Na podstawie wywiadu i aktów rozprawy powstała jej najgłośniejsza książka pt. ,,Bestia. Studium zła”. Głównym tematem spotkania była promocja jej najnowszego przewodnika po Lanzarote pt. ,, Witajcie w raju”. Opowiedziała uczestnikom spotkania o niesamowicie malowniczym i magicznym miejscu, pełnym ciekawostek i pięknych krajobrazów. Opowieści towarzyszyły piękne zdjęcia z Lanzarote, wykonane przez autorkę. Wiele osób było pod wrażeniem prezentowanych zdjęć i informacjami o historii Lanzarote.

Pani Magda okazała się bardzo niezwykle energetyczną, ciepłą i wspaniałą gawędziarką. Na zakończenie spotkania Pani Magda otrzymała z rąk Pani sekretarz gminy Marioli Kowalewskiej książkę i upominki promujące nasze miasto. Po spotkaniu można było zakupić książki i otrzymać autograf autorki.

Opublikowano: 24 listopada 2017 12:17