AGNIESZKA FRĄCZEK W BIBLIOTECE

Biblioteka Publiczna w Drawnie, 28 września 2017 r. miała zaszczyt gościć u siebie, pisarkę dla dzieci Agnieszkę Frączek. Na spotkanie przybył dwie klasy czwarte Szkoły Podstawowej w Drawnie. Pani Agnieszka mieszka i pracuje w Warszawie jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, ale także autorką książek dla najmłodszych. Dzięki jej wierszom, dzieci mogą ćwiczyć swoją wymowę oraz nauczyć się poprawnie mówić po polsku.

Pani Agnieszka szybko nawiązała kontakt z czytelnikami, którzy w swoich pytaniach byli bardzo ciekawi i  dociekliwi, w wyniku czego nawiązał się między nimi spontaniczna rozmowa. Opowiadała o warsztacie pracy pisarza, że w tworzeniu utworu, ważne jest, żeby mieć pomysł i wyobraźnię. Natomiast tematy do pisania można czerpać zarówno wzorując się np. na innych pisarzach, albo z własnego życia. Czytała ona im swoje utwory, robiła to w bardzo sympatyczny i miły sposób, z poczuciem humoru. Prezentowała między innymi wiersze, które powstały wyniku jej własnych doświadczeń życiowych (książka pt. ,,Kotostrofy czyli o kotach strofy”), ale także takie które opisują nasze błędy językowe, jakie najczęściej zdarza nam się popełniać na co dzień (książka pt. ,,Złap byka za rogi”).

Po spotkaniu można było nabyć książki autorki i otrzymać od niej dedykację i autograf. Mateusz, w imieniu czytelników podziękował pisarce za miłe spotkanie, wręczając jej bukiet róż.

Biblioteka  dziękuje Bibliotece Powiatowej w Choszcznie za zorganizowanie i opłacenie spotkania, a uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Drawnie za chęć udziału w nim, a Drawieńskiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie nam sali.

Opublikowano: 02 października 2017 15:44