Cztery pory roku z grupą ,,Motylki"

W ramach współpracy biblioteki z Przedszkolem Miejskim, w roku szkolnym 2016/2017  będą odbywać się spotkania mające na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci młodszych pt. ,,Cztery pory roku z przedszkolakami w Bibliotece Publicznej w Drawnie”. W zajęciach będzie brała udział grupa 5- latków ,,Motylki” wraz ze swoją Panią nauczycielką Elżbietą Witkowską. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce 18 listopada 2016 r. Na zajęciach w przedszkolu nauczycielka czytała dzieciom książeczkę z serii Samochodzik Franio, pt. ,,Wyprawa do lasu”. Motywem przewodnim zajęć były zwierzęta leśne. Pani Ela sprawdziła ile dzieci zapamiętały z książeczki poprzez zabawę prawda czy fałsz. Natomiast bibliotekarz Barbara Zajączkowska przygotowała dla przedszkolaków zestaw różnych zadań mające na celu sprawdzić czy dzieci wiedzą co zwierzątka leśne jedzą i gdzie mieszkają. Na koniec spotkania dzieci wyklejały kolorowego zajączka według przygotowanego wzoru. Czekamy wszyscy z niecierpliwością na następne spotkanie.

Opublikowano: 21 listopada 2016 13:01