Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Niemieńsku

W ramach promocji czytelnictwa, Bibliotekę Publiczną w Drawnie, w dniu 17 listopada 2016 r. odwiedzili uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Niemieńsku z klasy Pani Teresy Hołowni. Po bibliotece uczniów oprowadziła starszy bibliotekarz Barbara Zajączkowska, która przygotowała dla nich zajęcia z biblioterapii na podstawie opowiadania Moniki Abraszewskiej pt. ,,Bajka o odważnej pszczole”. Przesłaniem tego krótkiego utworu było uwrażliwienie młodzieży na krzywdę innych. Bibliotekarz opowiedział o życiu pszczół, jakie  są one ważne dla ludzi i odwrotnie. Zadaniem uczniów było zrobienie pszczółek z rolek po papierze toaletowym. Efekty ich pracy możemy oglądać w zamieszczonych poniżej zdjęciach. Na koniec bibliotekarki otrzymały od uczniów pięknego kwiatka, a Pani dyrektor biblioteki Regina Budrewicz obdarowała młodzież słodkościami.

Opublikowano: 21 listopada 2016 11:19