LAUREATKA NIKE W DRAWIEŃSKIEJ BIBLIOTECE

W 2016 roku literacką nagrodę NIKE otrzymała Bronka Nowicka. Biblioteka Publiczna w Drawnie była pierwszym przystankiem, w jej podróży autorskiej po Zachodniopomorskim. Spotkanie odbyło się w sali kina ,,Wedel”, a prowadził je organizator całego przedsięwzięcia- Wojciech Burszta. Autorka spotkała się z uczniami klas II i III Gimnazjum Publicznego w Drawnie wraz ze swoimi nauczycielami: Małgorzatą Dolatą- Trzaskawką, Izabelą Kowalczyk i Jadwigą Sokołowską.  Młodzież miała możliwość uczestniczyć w lekcji prozy poetyckiej na podstawie nagrodzonej książki autorki pt.,, Nakarmić kamień”. Pisarka, która  jest znana przede wszystkim jako reżyserka teatralna i filmowa, czytała młodzieży swoje utwory, a szczególnie skupiła się na analizie jednego modułu pt. ,, Patyk”. Wspólna interpretacja autorki i młodzieży pozwoliła uczniom na swobodne wypowiadanie swoich myśli i emocji. Dała możliwość ukierunkowania ich interpretacji na tory myślenia, co autor chciał w ten sposób wyrazić. Mamy nadzieję, że to spotkanie przybliżyło młodzieży świat prozy poetyckiej.

Opublikowano: 21 listopada 2016 10:27