Biblioteka zaprasza

30 września 2016 14:54 | Aktualności

MONIKA SAWICKA W DRAWIEŃSKIEJ BIBLIOTECE

29 września 2016 r. biblioteka zaprosiła do siebie, pisarkę z Łodzi, panią Monikę Sawicką. Pani Monika z wykształcenia i zamiłowania jest dziennikarzem, pracuje w niedużej telewizji osiedlowej. Autorka w tym dniu gościła u nas cały dzień. O godzinie 10:00 przeprowadziła warsztaty pt. ,,Moja książka marzeń”. Z Warsztatów skorzystały  dzieci z trzeciej klasy szkoły podstawowej, pani Jolanty Fatalskiej. W warsztatach uczestniczyła też szkolna bibliotekarka pani Dorota Konopelska. Dzieci przez 2,5 godziny tworzyły swoją książkę, w której zamieściły swoje marzenia. Pisarka podpowiadała im, że ich marzenia mogą się spełnić , tylko muszą tego bardzo chcieć i do tego dążyć, że wszystko zależy od nich.

Natomiast o godzinie 17:00 pisarka spotkała się z czytelnikami biblioteki, na spotkaniu autorskim. Pani Monika swoją otwartością i ciepłem podbiła serca słuchaczy. Podzieliła się swoimi doświadczeniami, jakie spotkały Ją w życiu, ale i też swoich czytelniczek, które spotkała na swojej drodze. Pani Monika pisze książki o miłości, ale jak sama mówiła miłość może być różna: taka, która trwa przez całe życie, ale i taka która jest toksyczna i zła. Porusza w swoich książkach bolesne sprawy takie jak przemoc domowa czy alkoholizm. Jej literatura jest prawdziwa, ponieważ pisze o tym czego w życiu sama zaznała. Spotkanie było bardzo poruszające i na pewno spowodowało wiele przemyśleń wśród uczestników.

Zdjęcia zarówno z warsztatów, jak i ze spotkania autorskiego prezentujemy poniżej.

Barbara Zajączkowska